دسته‌بندی نشده

کاربرد و مزایای استفاده از ردیاب در شرکت های اجاره خودرو

شرکت های اجاره خودرو

همه ما کم و بیش آگاهیم که امنیت خودرو بالاخص زمانی که خودرو حالت اجاره ای دارد، بسیار مهم بوده و نباید از این مسئله به سادگی گذر کرد، از این رو افرادی که اقدام به ارائه خودرو به شکل اجاره ای دارند بر روی خودرو خود سیستم امنیتی و دوربین 360 درجه خودرو نصب کرده و از طریق این سیستم محل حرکت خودرو را به شکل دقیق رصد می کنند، این چنین است که امنیت در حالت اجاره خودرو به شکل دقیق و مناسب پیاده سازی می شود و افراد با اطمینان خاطر به انجام این کار اقدام دارند.

نقش ردیاب خودرو

نقش ردیاب در صنعت اجاره خودرو

در طی سال های اخیر تمایل به استفاده مردم از خودروهای اجاره ای رو به افزایش است از این رو شرکت های بسیاری اقدام به کار کرده و خدمات مختلفی را در رابطه با خودروها به مردم ارائه می کنند، این شرکت ها در مقابل مدل های مختلف هزینه دریافت کرده و از طریق خودروهای معمولی و لاکچری اقدام به خدمت دهی می کنند،  افراد هم برحسب بودجه و سلیقه خود می توانند به انتخاب بپردازند.

مهم ترین نکته ای که در رابطه با اجاره خودرو وجود دارد این است که به دلیل نصب و اجرای سیستم کنترل خودرو (ردیاب ها) و آینه تاشو برقی کیا سراتو ارائه دهندگان خودرو به مردم خیالی آسوده داشته و نگران بروز مشکل در زمان استفاده نخواهند بود.

از مهم ترین دغدغه مدیران شرکت ها در صنعت اجاره خودرو

در گذشته به علت عدم وجود سیستم ایمنی خودرو که امروزه تحت عنوان ردیاب و جی پی اس شناخته می شود، امنیت خودروها و آینه تاشو برقی پژو پرشیا در معرض خطر قرار داشت و به دغدغه اساسی و جدی برای افرادی که خودرو اجاره می دادند تبدیل شده بود، اما به مرور زمان و تغییرات شکل گرفته در صنعت خودرو سازی، خودروهای امروزی از ویژگی کنترل و بررسی امنیت برخوردارند از این رو از بروز مشکلات به شکل قابل توجهی پیشگیری خواهد شد.

مزایای استفاده از جی پی اس در صنعت اجاره خودرو

  • با استفاده از جی پی اس متوجه خواهید شد که خودروی شما در حرکت است یا در محلی ساکن .
  • محل قرار گیری خودرو برای شما مشخص خواهد بود.
  • نظارت بر عملکرد خودرو و انجام نیازهای آن از جمله تعمیرات به راحتی اجرایی می گردد.
  • سرعت خودرو قابل بررسی است.

مزایای استفاده از gps

دسترسی به موقعیت مکانی خودرو اجاره ای

از عوامل مهمی که در رابطه با اجاره خودرو وجود دارد می توان به محل قرار گیری آن مثل قرارگیری در مانیتور ساینا و کوییک اشاره کرد، امروزه به واسطه پیشرفت هایی که در زمینه فناوری اطلاعات صورت گرفته، استفاده از برنامه ای تحت عنوان مانیتورینگ موقعیت مکانی رایج شده که از طریق آن قادر خواهید بود محل دقیق خودرو را متوجه شده و متناسب با آن با مشتری رفتار کرد، با بهره گیری از این ویژگی می توانید آگاه شوید که خودرو در مسیر اصلی در جریان بوده و از حدود قانونی خارج نشده است.

تعیین منطقه و سرعت امن برای حرکت خودرو

به دلیل به کار گیری سیستمی تحت عنوان جئوفنسینگ در ردیاب خودروها، این امکان وجود دارد که افراد اجاره کننده خودرو در مسیری معین اقدام به حرکت کنند، در واقع مسیرها از جانب شرکت و مدیران پیش بینی شده و در زمان استفاده افراد از خودرو، مسیر حرکت و عملکرد آن به سادگی مشخص خواهد شد.

همچنین اگر خودرو از محدوده حرکت خارج شود پیغامی مبنی بر خطا در عملکرد حرکت برای مدیران ارسال شده و پیشگیری های لازم در این زمینه اجرایی خواهد شد.

از دیگر مشخصه های ایمنی در خودروهای جدید تعیین محدوده سرعت است که در آن حداقل و حداکثر سرعت مشخص شده و رانندگان ملزم اند مطابق با آن به حرکت و شتاب خودرو توجه دائمی داشته باشند، این گونه علاوه بر حفظ سلامت سرنشینان خودرو، آسیبی در ساختمان ماشین هم شکل نخواهد گرفت.

تعیین منطقه و سرعت امن برای خودرو

دسترسی به گزارشات سازمان یافته برای بهبود راندمان شرکت

به دلیل وجود برنامه نصب شده در سیستم امنیت خودرو مدیران قادرند در هر بازه زمانی، طول مسیر، شرایط آب و هوا و میزان سرعت خودرو را بررسی کنند و در واقع به گزارشی سازمان یافته و معین در رابطه با خودرو دسترسی داشته باشند، بدین نحو امکان رضایت دو طرف و صحت کار بالا رفته و مسئله ای که سبب ایجاد نارضایتی گردد بروز نخواهد یافت.

افزایش میزان سوددهی در شرکت های اجاره ماشین

زمانی که یک فرد اقدام در اختیار گذاشتن خودرو خود به دیگران دارد به سبب وجود جی پی اس در سیستم امنیت خودرو قادر است مسافت طی شده، میزان مصرف سوخت و راندمان خودرو را به شکل کامل بررسی کند، به دنبال این مسئله با در نظر گیری وضعیت موجود ، هزینه ها از فرد مصرف کننده اخذ خواهد شد و این چنین است که این شیوه یک راه کسب سود شناخته می شود و از این روست که اهمیت وجود ردیاب بالا بوده و اغلب شرکت های اجاره دهنده خودرو تاکید بر نصب و استفاده از ردیاب دارند.

ردیاب خودرو

اشراف کامل نسبت به وضعیت سلامت خودروها

شرکت هایی که اقدام به اجاره خودرو دارند لازم است قوانین و مقرراتی را وضع کنند تا اشراف کاملی بر عملکرد تمامی خودروها داشته و از بروز خطاهای انسانی تا حد چشم گیری جلوگیری کنند، به همین منظور ارائه دهندگان خودروها اقدام به نصب و استفاده از ردیاب هایی می کنند که قادر است خدمات هر دوره را بدون کم و کاست به نمایش بگذارد و این چنین است که مدیران دقت کاملی بر رفتار و عملکرد فرد و خودرو داشته و مشکلی در کار به وجود نخواهد آمد.

افزایش ایمنی رانندگان به واسطه ردیاب ها چگونه است؟

یکی دیگر از مواردی که اهمیت ردیاب ها را بیش از پیش به نمایش می گذارد، سیستم کمک های اضطراری است که راننده در صورت بروز مشکلات از جمله حوادث و تصادفات، خرابی خودرو و… پیغام ارسال می کند و تیم پشتیبان در محل حادثه حاظر شده و مشکلات ایجاد شده را رفع می کنند، نحوه عملکرد سیستم ردیاب این گونه است که موقعیت مکانی خودرو به گروه امداد ارسال می شود و در کوتاه ترین زمان ممکن  فردی ماهر از ناوگان اجاره خودرو به محل اعزام شده و کمک رسانی در بهترین حالت ممکن و در اسرع وقت انجام می گیرد.

افزایش ایمنی رانندگی

جمع بندی

به دلیل بالا رفتن هزینه تهیه خودرو علی الخصوص، مدل های لوکس سیستم های ردیاب و کنترل بر روی آنان تعبیه می کنند تا سرعت خودرو و محدوده حرکت آن به سادگی در دسترس قرار گیرد، این گونه ایمنی خودرو که در قالب اجاره در دسترس دیگران قرار داده می شود به شکل کامل حفظ شده به علاوه این روند کاری امروزه در سراسر جهان رایج است و مردم به سبب پیشرفت های ویژه و موثری که از این شیوه به دست آورده اند کمال رضایت و خرسندی را دارند و علاقه مند به تداوم آن هستند. برای خرید ردیاب و همچنین تعمیر مانیتور وینکا می توانید به سایت ما مراجعه کنید.

منبع

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *