وبلاگ

تعمیرات باند و بلندگو و ساب در کرج

تعمیرات باند و بلندگو و ساب در کرج

امروزه مراکز تعمیرات باند و بلندگو و ساب در کرج به صورت متعدد وجود دارد. از این طریق کاربران می توانند در هنگام خراب شدن سیستم صوتی خودرو خود، به جای خرید باند و بلندگو ساب نو، آن ها را همانند روز اول تعمیر و مورد استفاده قرار دهند. سیستم صوتی در خودرو و اماکن دیگر که شامل: ساب، باند، بلندگو و … هستند، از ظرافت زیادی برخوردار می باشند و ممکن است با کوچک ترین ضربه ای از بین بروند. بر روی تمامی انواع باند و ساب، یک دیافراگم از جنس پلی اتیلن و مرکز آن از جنس فوم قرار دارد که در برابر پارگی یا زخمی شدن مقاومت چندانی ندارند. علاوه بر آن، ممکن است آن ها در هنگام خشک شدن، با افزایش ولوم ضبط صوت سریعا پاره شوند. به همین دلیل در چنین مواقعی باید برای تعمیرات باند و بلندگو و ساب در کرج مراجعه نمایید.

در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه پیشگیری از خرابی و مراحل تعمیرات انواع باند و ساب بیشتر آشنا شوید.

 

راه های پیشگیری از خراب شدن باند و بلندگو و ساب

همان طور که در قسمت قبل به آن اشاره شد، بلندگو و ساب ها دارای یک پوشش بسیار ضعیفی هستند. در  نتیجه در برابر ضربات و پاره شدن مقاومت چندانی ندارند. یکی از راه های پیشگیری از خراب شدن باند و بلندگو، عدم افزایش ولوم در هوای سرد است. در هوای سرد، تمامی اجزای باند و ساب، سرد و شکننده می شوند. به همین دلیل اگر شما در چنین مواقعی ولوم ضبط صوت را افزایش دهید، ممکن است اجزای باند به خصوص دیافراگم به طور کامل از بین بروند.

یکی دیگر از راه های پیشگیری از خراب شدن باند، بلندگو و ساب، پوشاندن و جلوگیری از خشک شدن آن ها می باشد. در روز های گرم تابستانی، آفتاب گرم و سوزان سبب گرم شدن بیش از حد باندها می گردد و این امر موجب خشک شدن دیافراگم آن ها می شود. به همین دلیل، برای بهبود کیفیت سیستم صوتی و افزایش طول عمر آن، پیشنهاد می شود از گریس های مخصوص برای جلوگیری از خشک شدن باند استفاده کنید. پس از آن بر روی باندها یک لایه محافظ همچون خز قرار دهید تا آفتاب گرم خورشید، سبب از بین رفتن باند و ساب خودرو شما نشود.

 

افزایش عمر باند و بلندگو

 

نحوه افزایش طول عمر باند و بلندگو و ساب

برای آن که مجبور به هزینه کردن و تعمیرات باند و بلندگو و ساب در کرج نشوید، می بایست نکاتی را رعایت کنید. در نتیجه آن می توانید از سیستم خود به مدت زمان بسیار طولانی استفاده نمایید و لذت ببرید. یکی از راه های افزایش طول عمر باند و بلندگو و ساب، نصب آمپلی فایر بر روی سیستم صوتی است. نصب آمپلی فایر موجب می شود تا برق کمتری وارد مدار بلندگوها شود. در نتیجه بلندگو خشک نشود و شما بتوانید صدایی واضح و شفاف تری را بشنوید.

یکی دیگر از راه های افزایش طول عمر سیستم صوتی به ویژه باندها و جلوگیری از مراجعه ی متعدد به نمایندگی تعمیر باند و بلندگو کرج، استفاده از محافظ باند است. همان طور که در قسمت های قبل گفته شد، تمامی باند ها دارای رویه ای بسیار ضعیف هستند و در برابر پاره شدن و ضربات مقاومت چندانی ندارند. شما می توانید با نصب محافظ های توری بر روی آن ها، از خراب شدن باند و بلندگو و ساب سیستم صوتی خود پیشگیری کنید و طول عمر آن ها را چندین برابر افزایش دهید.

 

مراحل تعمیرات باند و بلندگو و ساب در کرج

در نمایندگی تعمیر باند و بلندگو و ساب در کرج، متخصصان برای برطرف نمودن معایب سیستم های صوتی باید به نکاتی توجه کنند تا بتوانند باند و بلندگو و ساب مشتریان را به بهترین شکل ممکن تعمیر کنند. در ابتدا، آن ها باندها را مورد بررسی و تست قرار می دهند و با اهم متر میزان مقاومت باند را بررسی می کنند.

البته ناگفته نماند که مرکز وینکا سرویس که در حوزه تعمیرات باند و بلندگو و ساب در کرج، جزء بهترین نمایندگی تعمیرات باند و بلندگو کرج محسوب می گردد. این نمایندگی قادر است به کمک دستگاه های مدرن، انواع سیستم های صوتی را به بهترین شکل ممکن همانند روز اول تعمیر کند.

 

  • خارج کردن دیافراگم فرسوده

مرحله اول تعمیرات باند و بلندگو و ساب در کرج، خارج کردن دیافراگم فرسوده است. دیافراگم بلندگوها همانند لوازم مصرفی خودروها از طول عمر محدودی برخوردار هستند. بنابراین می بایست هر چند وقت یک بار تعویض شوند تا کیفیت صدای آن ها بیشتر شود. به همین دلیل متخصصان ابتدا به وسیله تیغ های بسیار ظریف، دیافراگم باند و ساب را از روی سطح فلزی جدا می کنند. ناگفته نماند که اگر این کار با دقت فراوان انجام نشود، ممکن است سیم پیچ های باند و ساب دچار آسیب شوند.

 

مراحل تعمیر باند و بلندگو و ساب در کرج

 

  • تمیز کردن سیم پیچ یا تعویض آن

متخصصان نمایندگی تعمیر باند و بلندگو کرج، در مرحله دوم تعمیرات برای تمیز کردن سیم پیچ باند اقدام می کنند. آن ها برای رسانایی بیشتر از اسپری های پتاس استفاده می کنند تا تمامی گرد و غبار و زنگ زدگی های موجود بر روی سیم پیچ به بهترین شکل ممکن تمیز شوند. البته در برخی از مواقع ممکن است سیم پیچ پیش از تعمیرات یا در حین تعمیرات دچار آسیب شده باشد. در چنین مواقعی متخصصان سیم پیچ ها را تعویض می کنند تا کیفیت صدای بلندگو بیشتر شود.

 

  • نصب دیافراگم

در مرحله آخر تعمیرات باند و بلندگو و ساب در کرج، متخصصان برای نصب دیافراگم و رویه نو اقدام می کنند. در ابتدا آن ها محل قرار گرفتن دیافراگم را تمیز کرده تا چسب به خوبی سطوح را به یکدیگر متصل کند. پس از آن چسب های لاستیکی را با دقت و ظرافت تمام بر روی سطح بلندگو قرار می دهند و دیافراگم و رویه را بر روی سطح بلندگو نصب می کنند. همان طور که در بخش قبل به آن اشاره شد، نمایندگی های زیادی در شهر کرج برای تعمیرات سیستم صوتی وجود دارند.

اما اگر می خواهید که سیستم صوتی شما همانند روز اول شود؛ پیشنهاد می کنیم برای تعمیرات باند و بلندگو و ساب در کرج فقط به مرکز تعمیراتی وینکا سرویس مراجعه کنید. وینکا سرویس نمایندگی مرکزی وینکا در کرج است که در زمینه فروش انواع تجهیزات خودرو سابقه ای درخشان دارد.

منبع: carspeakersnow

سوالات متداول

  • برای پیشگیری از خراب شدن باند و بلندگو چه کارهایی باید انجام داد؟

برای جلوگیری از خرابی یک سری نکات را در مقاله ذکر کردیم که حتما آن ها ها بخوانید. این موارد عبارتند از: خارج کردن دیافراگم فرسوده، تمیز کردن سیم پیچ و تعویض آن و نصب دیافراگم و … اما به شما پیشنهاد می کنیم در صورتی خرابی حتما برای رفع عیوب برای تعمیرات باند و بلندگو و ساب در کرج که وینکا سرویس نام دارد، اقدام کنید. چرا که کارشناسان مجموعه بسیار مطمئن و کاربلد هستند.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *