وبلاگ

آشنایی با کاربرد دوربین خودرو | انواع دوربین خودرو

کاربرد دوربین خودرو

دوربین خودرو یکی از مهم ترین وسایلی است که از یک یا دو لنز تشکیل شده است. کاربرد دوربین خودرو برای ثبت وقایعی می باشد که اطراف خودرو اتفاق می افتد. دوربین خودرو قابلیت فیلمبرداری از جلو و عقب و داخل کابین خودرو را دارد. به همین جهت زمانی که در اطراف خودرو شما تصادفی اتفاق بیفتد و یا خسارتی به خودرو وارد شود دوربین تمام این وقایع را با جزئیات ثبت می کند. با استفاده از این ابزار آلات پیشرفته دیگر خیال رانندگان بابت آسیب هایی که به خودروشان در زمان پارک شدن و نبودشان وارد می شود جمع خواهد بود.

 

دوربین خودرو چیست؟

دوربین خودرو با توجه به تکنولوژی روز تولید شده و قابلیت ها و ویژگی های گوناگونی دارد. این دوربین در مدل های گوناگونی به مرحله تولید رسیده و با توجه به امکانات منحصر به فردی که دارد مد نظر بسیاری از افراد قرار گرفته است. کاربرد دوربین خودرو برای ثبت وقایع جاده‌ای می باشد. برای حفظ خودروی افراد و مشخص شدن آسیب های وارد شده استفاده از دوربین خودرو اهمیت زیادی دارد‌. استفاده از این ابزار آلات کاربردی برای کسانی که نگران خودرو خود در هنگام پارک کردن هستند یک گزینه بسیار عالی محسوب می شود. این دوربین ها به صورت اتوماتیک روشن می شوند و در زمان حرکت خودرو و یا زمانی که خودرو ها متوقف هستند؛ شروع به فیلمبرداری و ثبت وقایع می کنند. البته بعضی از انواع دوربین ها برای پارک کردن رانندگانی که به تازگی پشت اتومبیل نشسته‌اند بسیار کمک کننده اند. ‌

 

دوربین خودرو چیست

 

انواع دوربین خودرو

دوربین های خودرو که با پیشرفت تکنولوژی تولید شده اند؛ از جمله تجهیزاتی می باشند که برای تامین آسایش رانندگان و سرنشینان به مرحله تولید رسیده اند. این تجهیزات مهم که وظیفه شان فیلمبرداری و ثبت حوادث است انواع متفاوتی دارند که شامل دوربین ثبت وقایع، دوربین عقب، دوربین جلو و غیره هستند. آشنایی با کاربرد دوربین خودرو و مشخصات شان اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا هر یک از انواع دوربین خودرو در قسمت های مختلفی نصب می شوند و کاربرد گوناگونی دارند. مهمترین انواع دوربین خودرو، دوربین فیلمبرداری از جلو و عقب و کابین خودرو می باشد‌. این دوربین ها در مدل‌ های متفاوتی طراحی شده‌ اند. از این رو از ویژگی‌ ها و قابلیت‌ های مختلفی بهره مند هستند. لذا با توجه به مشخصات گوناگونی که دارند امکانات ویژه‌ای برای کاربران ارائه می‌ دهند. به همین علت در هنگام خرید توجه به این مشخصات اهمیت بالایی دارد.

 

 

کاربرد هر یک از انواع دوربین خودرو

کاربرد دوربین خودرو ثبت وقایع، برای ثبت اتفاقاتی است که در اطراف خودرو رخ می دهد. در واقع تمام اتفاقاتی که حول خودرو رخ می دهد با کمک این دوربین ها ثبت شده و امکان بازبینی این اتفاقات با استفاده از دوربین ثبت وقایع وجود دارد. دوربین جلوی خودرو در قسمت جلوی سپر ماشین نصب می شود و کاربرد آن برای راننده تسلط بر فضای جلوی ماشین در هنگام پارک خودرو و رانندگی می باشد. دوربین عقب بر روی سپر عقب خودرو نصب شده و کاربرد آن مشاهده فضای پشت ماشین برای دنده عقب رفتن و پارک کردن در رانندگی است. دوربین های مداربسته از لحاظ فضای ذخیره سازی و اندازه و حتی محل نصب تفاوت زیادی با سایر مدل های دیگر دارند. یکی از انواع دوربین های مداربسته دوربین۳۶۰ درجه خودرو می باشد که بر روی سپر عقب و جلوی خودرو و در زیر آینه بغل نصب می شود.

 

قابلیت های دوربین های خودرو

این ابزار کاربردی از چگونگی وارد شدن آسیب در هنگام حادثه تصادف اطلاعاتی به دست صاحبان خودرو می دهد. انواع دوربین های خودرو برای افرادی که ماشین گران قیمت دارند یک گزینه عالی محسوب می ‌شود. همچنین آن دسته از افرادی که در حین پارک کردن ماشین با مشکلات زیادی مواجه هستند؛ می‌ توانند از دوربین عقب خودرو استفاده کنند و در هنگام رانندگی دید کلی از قسمت عقب خودرو داشته باشند. با استفاده از دوربین های خودرو رانندگان می توانند از حوادثی که سبب آسیب به خودرو شان شده اطلاعاتی داشته باشند.

در واقع قابلیت ها و امکانات منحصر به فرد دوربین‌ های خودرو یکی از مهمترین پارامتر هایی است که خریداران برای خرید به آن توجه می‌ کنند. از این قابلیت ها می توانیم به طراحی زیبا و کاربردی، کیفیت ساخت بالا، امکان دید در شب با زاویه ۳۶۰ درجه و کیفیت تصویر بالا اشاره نماییم. دید در شب یکی از قابلیت‌ های بسیار مهمی می باشذ که در موقعیت های تاریک با جزئیات کافی آنچه که در حال وقوع است را ثبت می کند. فضای ذخیره سازی یکی دیگر از قابلیت های منحصر به فردی است که امکان ثبت فیلم های بیشتری را به رانندگان می دهد.

 

انواع دوربین خودرو | خرید دوربین خودرو

 

منبع تغذیه دوربین خودرو

با این که کاربرد دوربین خودرو ها با یکدیگر متفاوت است. اما منبع تغذیه، در همه ی آن ها یکی از تجهیزات مهم محسوب می شود. منبع تغذیه که با نام آداپتور هم شناخته شده یکی از مهم‌ ترین تجهیزاتی است که در دوربین ها به کار می رود. بدون وجود منبع تغذیه  دوربین های خودرو هیچ کارایی مناسبی نخواهند داشت.

البته برای اتصال دوربین خودرو به منبع تغذیه روش های گوناگونی وجود دارد که مصرف کنندگان می توانند از این روش ها برای شارژ دوربین خودرو استفاده نمایند. از این روش می توانیم به تامین برق با استفاده از باتری پاوربانک و اتصال مستقیم آن به دوربین خودرو اشاره کنیم. در روش دیگر، مصرف کنندگان با استفاده از کابل می توانند دوربین خودرو را به باتری ماشین متصل نمایند.

 

نکات مهم برای خرید دوربین خودرو

از آن جایی که خرید بهترین دوربین خودرو برای بسیاری از افراد کار دشواری است باید به نکات مهمی در این زمینه توجه داشت. این نکات شامل توجه به کیفیت دوربین، فضای ذخیره سازی، باتری دوربین، روش نصب آن، قیمت و کاربرد دوربین خودرو می باشد. برای کیفیت دوربین باید نکات مهمی را مد نظر قرار دهید. کیفیت دوربین اهمیت بسیار بالایی دارد. لذا توجه به جزئیات آن که شامل وضوح، میدان دید و دید در شب است بسیار حائز اهمیت می باشد. یکی از مهمترین معیارهایی که برای انتخاب دوربین باکیفیت باید مد نظر قرار بگیرد وضوح دوربین است.

در واقع تعداد پیکسل های عمودی در دوربین های مختلف متفاوت است. میدان دید به کاربر این امکان را می دهد تا دایره دید گسترده‌ تری داشته باشند. در حقیقت میدان دید میزان وسیعی است که دوربین می تواند به کاربران نشان دهد. لذا همواره سعی کنید دوربین ها را طبق استاندارد با کیفیت بالا خریداری نمایید. نرخ فریم یکی دیگر از فاکتور هایی است که در هنگام خرید دوربین خودرو باید مد نظر قرار بگیرد. همواره سعی کنید برای انتخاب این فاکتور بهترین انتخاب را با توجه به استاندارد نرخ فریم داشته باشید.

 

قیمت و کاربرد دوربین خودرو

 

قیمت دوربین خودرو

قیمت انواع دوربین های خودرو بر اساس پارامترهای گوناگونی سنجیده می شود. در واقع فاکتورهایی که بر روی قیمت انواع دوربین تاثیر می گذارند شامل نوع دوربین، میزان کیفیت، قابلیت ها و ویژگی ها، مشخصات فنی، کیفیت کلی دوربین، کیفیت تصویربرداری، کاربرد دوربین خودرو و میزان فضای ذخیره سازی می باشند. لذا بر اساس میزان انتظاراتی که خریداران از دوربین خودرو دارند قیمت این ابزار آلات کاربردی متغیر است. به همین جهت زمانی که به خرید دوربین خودرو می روید با دایره گسترده‌ای مواجه می ‌شود که از هر لحاظ با یکدیگر متفاوت هستند.

می ‌توانید با توجه به بودجه‌ای که برای خرید مد نظر قرار دادید یکی از انواع دوربین های خودرو خریداری کنید. اما باید دقت کنید که توجه به قیمت دوربین خودرو هم اهمیت بسیار بالایی دارد. لذا این موضوع را یکی از معیار های مهم در خرید قرار دهید. در این صورت می‌ توانید با توجه به پارامتر های تاثیر گذار بر اساس میزان بودجه خود یک دوربین خودرو مناسب را خریداری نمایید.

 

سخن پایانی

دوربین خودرو یکی از تجهیزاتی است که برای ثبت وقایع در هنگام تصادف و یا رخدادهایی که در اطراف خودرو به وجود می آید در قسمت های مختلف ماشین نصب می شود. این تجهیزات انواع مختلفی دارند که شامل دوربین عقب و جلو و دوربین های ثبت وقایع و غیره هستند. هر یک از انواع دوربین های خودرو کاربرد گوناگونی دارند. قیمت دوربین های خودرو بر اساس پارامتر هایی نظیر نوع دوربین ها، قابلیت ها و ویژگی ها و مشخصات فنی، میزان کیفیت و کیفیت کلی دوربین و غیر سنجیده می شود. برای خرید دوربین خودرو هم باید عواملی نظیر قیمت باتری، دوربین، کاربرد دوربین خودرو، کیفیت و فضای ذخیره سازی را مد نظر قرار دهید.

 

سوالات متداول

 

  • کاربرد دوربین خودرو چیست؟

کاربرد دوربین خودرو با توجه به نوع آن مشخص می شود. انواع مختلفی از دوربین ها وجود دارند که کاربرد آن ها متفاوت است. به عنوان مثال دوربین جلو محدوده ی جلوی ماشین را نشان می دهد. دوربین عقب برای پارک خودرو و دنده عقب رفتن بسیار مفید است.

 

  • قیمت دوربین خودرو چقدر است؟

قیمت دوربین با توجه به شرایط مختلف همچون کیفیت دوربین، میدان دید، دید در شب، فضای دخیره سازی داخلی و … متفاوت است. همچنین نرخ تورم نیز در میزان قیمت این دوربین ها تاثیرگذارند.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *