دسته‌بندی نشده

معرفی پاور آینه ماشین + مزایای آن

معرفی پاور آینه

تنظیم کردن آینه ماشین ها برای رانندگان، همیشه کار دشواری بوده است. این مشکل در زمان پارک کردن ماشین بیشتر هم خواهد شد؛ چرا که نمی توانید آینه خود را جمع کنید و امکان دارد در اثر برخورد با دیوار آسیب ببیند. در سال های اخیر استفاده از آینه های برقی در خودرو ها مانند آینه تاشو برقی جک اس 3   محبوبیت دو چندانی پیدا کرده است. برای جلوگیری از تصادف، آینه های برقی یا تاشو هنگام پارک کردن به داخل تا می شوند. حتی می توانند به محض این که در را باز می کنید، به طور اتوماتیک به سمت بیرون جمع شوند. در ادامه به شرح تمام ویژگی ها و طریقه نصب پاور آینه پرداخته خواهد شد.

پاور آینه ماشین چیست؟

قبل از کار با هر چیزی بهتر است که در مورد آن و دوربین 360 درجه خودرو اطلاعات کاملی کسب کنید تا به نحوه کار تسلط پیدا کنید. معمولا یک آینه برقی، توسط موتور های DC در خودرو تغذیه می شود. آینه ها برای باز و بسته شدن به یک پاور نیاز دارند. هر پاور به به دو سیم وصل می شود. وقتی که دکمه را در جهت دلخواه فشار می دهید، برق از طریق پاور، به سمت موتور جریان می یابد که این کار دلیل حرکت آینه خواهد بود.

 

پاور آینه

انواع آینه ماشین

آینه های ماشین معمولا در انواع مختلفی ساخته می شوند که در ادامه به دو نوع آن ها اشاره خواهد شد.

  • آینه برقی
  • آینه مکانیکی

تقریبا در دهه اخیر تولید این نوع آینه ها آغاز شد. این نوع آینه ها مانند آینه تاشو برقی پژو 207 و 206 با برق کار می کنند که می توانید آن ها را در هر جهتی که بخواهید تنظیم کنید. این کار معمولا با استفاده از یک کلید انجام می شود. چیزی که می تواند باعث حرکت آینه و واسطه بین آینه و کلید محسوب شود، پاور است. معمولا نصب و تعویض آن از آینه های مکانیکی سخت تر است، اما با توجه به مزایای آن، معمولا به آینه های دستی ترجیح داده می شوند.

آینه های مکانیکی یا غیر الکتریکی، دستی هستند و برای کار کردن به هیچ گونه برقی نیاز ندارند. این نوع آینه ها ساده ترین و قدیمی ترین طراحی های آینه خودرو محسوب می شوند. آینه مکانیکی معمولا به بدنه ماشین نصب می شود. این نوع آینه نیاز به هیچ گونه سیم کشی ندارد و به راحتی می توان آن را نصب یا تعویض نمود.

عملکرد پاور آینه

نحوه استفاده از پاور، آسان بوده و هیچ گونه پیچیدگی نخواهد داشت. برای جمع شدن آینه ها می توان دو کار را انجام داد. اگر فقط یک بار دکمه را فشار دهید، آینه ها جمع می شوند. اگر دو بار دکمه را فشار دهید، ولی با این تفاوت که بین آن فاصله پنج ثانیه ای باشد، باز هم آینه ها جمع خواهند شد. برای باز کردن آینه ها می توان دو راه حل را امتحان کرد. اولین راه این است که قفل درب خودرو را باز کنید.

این راه می تواند زمانی استفاده شود که خودرو خود را پارک کرده باشید. اما اگر به طور معمولی پشت فرمان و مانیتور ساینا و کوییک بنشینید و سوئیچ را وارد کنید، به محض روشن شدن خودرو، آینه ها هم باز می شوند. باید این نکته را به خاطر بسپارید که باز و بسته کردن بیهوده آینه ها می تواند هم به خودرو و هم به پاور آینه آسیب برساند. یک راه دیگر را می توان برای باز و بسته کردن آینه ها در نظر گرفت؛ در صورتی که کلید باز یا بسته شدن  را پنج بار فشار دهید، دقیقا مانند مورد دوم در جمع شدن عمل خواهد کرد.

 

عملکرد پاور آینه

طریقه نصب پاور آینه

هر کدام از خودرو ها مانند آینه تاشو برقی پژو پرشیا ، روش های مختلفی برای نصب پاور آینه  دارند. به طور کلی برای انجام این کار باید از ابزار های تستر، پیچ گوشتی، نوار چسب و سیم چین استفاده کرد. باید به خاطر بسپارید که معمولا همراه پاور، یک دسته سیم نیز باید خریداری کنید. این قطعه می تواند بسیار کمک کننده باشد به طوری که یک سوکت آن به پشت آینه و دیگری به یونیت وصل خواهد شد.

پاور نیاز به یک منبع برق دائمی دارد، به همین خاطردسته سیم یک رابط فیوزی دارد که این رابط را می توان به جعبه فیوز وصل کرد. یک پاور دارای یک سیم مخصوص است که باید آن را به زیر قاب درب راننده متصل کرد. این سیم کار حیاتی خودکار کردن را انجام خواهد داد. در صورت پیچیده بودن نصب پاور می توانید از یک متخصص برای این کار کمک بگیرید.

مزایای نصب و استفاده پاور آینه

حل کردن معضل باز و بسته شدن آینه های خودرو مانند آینه تاشو برقی کیا سراتو ، رضایت رانندگان را تا حد زیادی افزایش خواهد داد. با استفاده از پاور های آینه می توان این مشکل را حل کرد. از مهم ترین مزیت های این قطعه الکتریکی این است که در صورت پارک کردن خودرو، وقتی درب ماشین را باز می کنید، آینه های به صورت اتوماتیک جمع خواهند شد. همچنین در کلید آن تنظیماتی به کار رفته است که می تواند از باز و بسته شدن بیهوده آن، جلوگیری کند.

منبع

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *